Saturday, December 21st, 2024

4 zabiegi estetyczne pod oczy, dzięki którym odzyskasz świeże spojrzenie

Męczą cię zmarszczki pod oczami, wiotka skóra powiek, widoczna dolina łez? To problem większości kobiet, u których skóra okolic oczu jest wyjątkowo delikatna. Skóra pod oczami jest nawet 5-10 razy cieńsza niż w innych miejscach na twarzy, więc jej proces starzenia jest szybszy i bardziej widoczny. Czy wiesz, jakie zabiegi pozwolą ci zapomnieć o upływającym czasie i na nowo cieszyć się świeżą, młodą skórą? Sprawdziliśmy, jakie są najpopularniejsze sposoby specjalistów medycyny estetycznej na przywrócenie pacjentkom młodszego spojrzenia.

Botoks na kurze łapki

Botoks, znany również jako toksyna botulinowa, jest popularnym zabiegiem kosmetycznym stosowanym do redukcji zmarszczek, w tym tzw. „kurzych łapek” – zmarszczek mimicznych pojawiających się wokół oczu. Kurze łapki są wynikiem naturalnych ruchów mimicznych twarzy, takich jak uśmiechanie się czy mrużenie oczu, a także procesów starzenia się skóry. Zabieg z użyciem botoksu polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości toksyny botulinowej w precyzyjnie wybrane miejsca wokół oczu. Toksyna ta tymczasowo paraliżuje mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek, co prowadzi do ich wygładzenia. Efekty zabiegu są widoczne zazwyczaj po kilku dniach, a pełny rezultat pojawia się po około dwóch tygodniach. Botoks na kurze łapki jest szybkim i mało inwazyjnym zabiegiem, który trwa zazwyczaj około 15-30 minut. Rezultaty wstrzyknięcia botoksu utrzymują się zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy, po czym zabieg można powtórzyć. Regularne stosowanie botoksu może zapobiegać pogłębianiu się zmarszczek i utrzymać młody wygląd skóry na dłużej. Zabieg jest stosunkowo bezpieczny, jednak jak każdy zabieg medyczny, może wiązać się z pewnymi ryzykami i efektami ubocznymi, takimi jak zasinienia, obrzęki czy reakcje alergiczne. Dlatego ważne jest, aby był przeprowadzany przez doświadczonego specjalistę.

Kwas hialuronowy na dolinę łez

Najbardziej popularny wypełniacz jest niezastąpiony w likwidowaniu utrwalonych zmian i bruzd, uzupełnianiu tkanek w zapadniętej dolinie łez i wygładzaniu mocno zaznaczonych worków pod oczami. Decydując się na zabieg z jego wykorzystaniem warto znać rodzaje kwasu, aby mieć większą kontrolę nad działaniami swojego lekarza.

Kwas hialuronowy może być gęsty i mocno wypełniający lub rzadszy – wówczas służy on głównie nawilżeniu cery i poprawie jej kolorytu. Zabiegi wykonywane tego typu preparatami mogą rozwiązać problemy związane z opadaniem owalu twarzy (można za ich pomocą wykonać wolumetrię, która nie tylko przywraca symetrię, ale też unosi tkanki). W okolicach oczu powinny być stosowane z umiarem.

Mezoterapia igłowa na wiotką skórę

Nie chcesz ostrzykiwać się preparatami, dostępnymi w gabinetach? Dla osób, które wolą naturalne metody poprawiania urody wymyślono koktajle witaminowe, które podane śródskórnie świetnie nawilżają cerę i doprowadzają do jej ujędrnienia. W zależności od rodzaju preparatów i powierzchni, na których będą wykorzystywane koszt zabiegu może wynieść między 100 a 500 zł. Zabieg mezoterapii czyli mikronakłucia, które powstają podczas nakłuwania skóry prowadzą do jej regeneracji i wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny.

Laseroterapia na przebarwienia

W przypadku wiotkiej skóry pod oczami wskazany jest laser – zabiegi medycyna estetyczna z jego wykorzystaniem są zalecane dla każdej grupy wiekowej. Mimo lekkiego dyskomfortu podczas rekonwalescencji (zazwyczaj po zabiegu pojawia się opuchlizna oraz strupki, które goją się po kilku dniach), zabieg jest coraz popularniejszy wśród pacjentek klinik i gabinetów.

Decydując się na zabieg laseroterapii musisz wziąć pod uwagę zalecenia lekarza. Po procedurze należy unikać słońca i przy każdym wyjściu z domu stosować filtr UV 50+. Zapobiegnie to tworzeniu się nieestetycznych zmian pigmentacyjnych na skórze twarzy.