W związku z ogromnym zainteresowaniem tematu odnawialnych źródeł energii na warsztat bierzemy kolejną opcję o nazwie fotowoltaika. W internecie jest masa artykułów o tym jak fotowoltaika wpływa pozytywnie na świat, jaka jest oszczędna i generalnie cudowna. W istocie rzeczy tak jest a tym, co mnie akurat interesuje najbardziej są pieniądze. Oczywiście nie zamierzam nikomu wciskać paneli słonecznych, ale zachęcam za to do oszczędzania dzięki nim.
Większość domów na moim osiedlu posiada już własne instalacje modułowe na dachach ja i gruncie a wszystko to za sprawą dwóch czynników ekonomicznych. Dopłat oraz oszczędzaniu, o ile o oszczędzaniu można tutaj pisać wiele, ponieważ promieniowanie słoneczne jest właściwie darmowe, więc płacimy mniejsze rachunki to dopłaty lub dotacje są nadal dla wielu osób tematem tajemniczym. Często można spotkać się z opinią, że fotowoltaika w naszych warunkach klimatycznych nie ma racji bytu i jest zbędnym wydatkiem. Oczywiście to nieprawda – panele fotowoltaiczne działają przez cały rok, również zimą, kiedy słońce jest przysłonięte chmurami, a dzień krótszy. Jedynym, czym należy się istotnie martwić jest lokalizacja tych paneli. Logiczne, że nie postawimy ich gdzieś w lesie czy gdzieś na strychu. Wybieramy miejsce, które jest najbardziej nasłoneczniony i już. Możemy cieszyć się działającą w pełni instalacją. Temat skąd wziąć na nią pieniądze żeby mieć, co ustawiać. W dużym uproszczeniu sprawa wygląda tak, że aby dostać dopłatę musimy zrobić projekt, oczywiście nie byle, jaki ponieważ są konkretne kryteria. Aby otrzymać dotację potrzebujemy certyfikat, poświadczenie z Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa oraz projekt naszej instalacji. Sam projekt musi zawierać kosztorys, schemat oraz opis. Dodatkowo projektant musi wykazać licznik wytworzonej energii oraz wszelkie parametry techniczne. Tak tak projektant, ponieważ projekt musi być wykonany przez osobę, która posiada odpowiednie kwalifikacje, inaczej nasz wniosek zostanie zwyczajnie odrzucony. Jeszcze przed złożeniem wniosku warto upewnić się, jakie instytucje prowadzą dotację na fotowoltaikę oraz w jakim zakresie. Należy udać się do urzędu miasta lub gminy w celu sprawdzenia lokalnych programów, które w zdecydowanej większości są bardziej opłacalne dla inwestora niż te ogólnokrajowe. Dofinansowanie na fotowoltaikę są przyznawane regularnie, podobnie jak dotacje na wymianę pieca. Dzięki rosnącej popularności Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce http://www.gmstarbud.pl/fotowoltaika-kielce/ , zapotrzebowanie na dofinansowanie jest coraz większe. Pomaga w tym wzrastająca świadomość społeczeństwa na temat ochrony środowiska i sama dostępność dotacji. Fotowoltaika stanowi po prostu tak opłacalne źródło energii, że nie sposób jest przejść obok niej obojętnie. W dodatku nie generuje hałasu ani zanieczyszczeń oraz jest w stanie pracować bardzo długi czas. Gwarancja, jakiej udzielają firmy, które montują panele na naszej posesji bądź dachu udzielają ponad dwudziestoletniej gwarancji.
Zobacz koniecznie:
Największe zastosowania fotowoltaika ma w przemyśle kosmicznym i wszelkiego rodzaju technologiach, których głównym celem jest podbój kosmosu. To, co może najbardziej szokować to fakt, że ogniwa te potrafią przepracować ponad dwadzieścia pięć lat bez żadnej usterki. Więc chyba logicznym ze warto coś takiego sobie zafundować, a w dodatku można na tym zarobić poprzez oszczędzanie. Montując jakąkolwiek instalację w domu zawsze pamiętajmy, że oszczędności można szukać jedynie na technologii, a nie, jakości komponentów. Nie możemy montować starych używanych paneli pochodzących z nieznanego źródła i po obejrzeniu kilku filmików na youtube. Pamiętajmy, że fotowoltaika to naprawdę cenny dar dla nas, więc korzystajmy z niego mądrze i inwestujmy swoje pieniądze w to, co sprawdzone i to, co posiada pozytywne opinie, ponieważ łatwo jest wyrzucić pieniądze w błoto inwestując w panele nieznanego producenta. Fotowoltaika pozwoliła nam na ogromny rozwój i według mnie im więcej będziemy stosować paneli słonecznych tym lepiej wykorzystamy to, co mamy za darmo, a w dodatku nie trując środowiska. Rozmawiałem z sąsiadem, który postanowił zamontować panele słoneczne na swoim dachu. Według niego jest to po prostu kolejny krok w przyszłość i wykorzystanie szansy na dbanie o środowisko. Jako pasjonat motoryzacji i mechaniki muszę także podać przykłady zastosowania fotowoltaika w tych dziedzinach? Coraz więcej aut posiada panele słoneczne, które chociażby napędzają wentylatory wewnątrz kabiny, a maski spawalnicze posiadają panele słoneczne, które działają na podobnej zasadzie jak te w kalkulatorach, mają ograniczyć zużycie energii, kiedy maska się ściemnia podczas spawania. Fotowoltaika nie tylko może przynieść na rozwój i zaowocować czystszym światem, ale także może dać początek erze, w której to ludzie będą dla planety a nie ona dla nas. Z mojej strony to tyle, dziękuję Ci za czas i atencję poświęcone na ten artykuł oraz niech fotowoltaika będzie z Tobą.
Polecamy zobaczyć
-
Kamery sportowe- co to?Kamery sportowe ostatnimi czasy cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma w tym jednak niczego…
-
-
Marketing na FacebookuJednym z narzędzi zaliczanych do tzw. social media są serwisy typu Facebook – gromadzą one…
-
Bramy garażowe SzczecinBramy garażowe Szczecin. Garaż to nie tylko przestrzeń użytkowa, bowiem odgrywa także istotne funkcje związane…
-
Jaki namiot na komunię?Jaki namiot na komunię? Namioty bankietowe wynajem to usługa, która cieszy się naprawdę dużą popularnością.…